هنگام آرایش صورت این سه ترفند را رعایت کن

هنگام آرایش صورت این سه ترفند را رعایت کن

قدرت آرایش صورت برای تغییر دادن چهره و چند برابر کردن نقاط قوت غیر قابل انکار است. با کمک آرایش زیبایی را دو چندان و ایرادات صورت را به خوبی می‌پوشانیم. افزایش اعتماد با وجود آرایش را نباید دست کم گرفت. اما به هنگام آرایش صورت این سه ترفند را رعایت کن تا در پایان کار یک نقاشی منحصربه فرد را ارائه دهید. هر چند که ترفندهای آرایش صورت بسیار زیاد است اما در این مقاله تنها سه ترفند آرایش صورت را ولیکن با جزییات کامل شرح می‌دهیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

سه ترفند آرایش صورت که باید رعایت شود

سه ترفند آرایش صورت که باید رعایت شود

نگاه به آرایش صورت نسبت به تصورات قدیم بسیار تفاوت پیدا کرده است. از این رو در دنیای امروز هم مردان و هم زنان به آرایش صورت و ترفندهای آن علاقه خاصی دارند. از آرایش صورت تنها برای آراستن و جذاب بودن استفاده نمی‌کنند. بلکه آرایش کمک می‌کند نقص‌ها و عیوب صورت به خوبی پوشانده شود. نحوه صحیح آرایش صورت نیاز به دانستن و رعایت کردن سه ترفند دارد که بهتر است از آن آگاه باشید.

آرایش براساس فرم صورت اولین ترفندی است که باید آن را رعایت کنید. اینکه تشخیص بدهید فرم صورت شما بیضی، کشیده، گرد یا قلبی شکل است یا خیر، آرایش بهتر بر روی صورت شما می‌نشیند. دومین ترفند به نوع پوست برمی‌گردد. تشخیص نوع پوست و خرید لوازم آرایشی و استفاده از آن هم سلامتی پوست را تضمین می‌کند و هم جذابیت آرایش را. پوست‌های چرب، خشک، چروک و یا پوست افراد مسن مانند هم نیستند و هر کدام هم حساسیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند. یک فرد ناشی که از این نکته و ترفند غافل باشد، لذتی از آرایش خود نمی‌برد.

ترفند سوم به انواع مدل آرایش صورت باز می‌گردد. اینکه آرایش دخترانه، عروس، زنانه و یا حتی مردانه باهم تفاوت‌های زیادی دارند و لوازمی هم که استفاده می‌شود باز فرق می‌کند. برای نمونه آرایش یک دختر با آرایش یک زن اصلا شبیه نبوده و در یک نگاه قابل تشخیص است. رعایت این سه ترفند آرایش صورت چهره شما را نرمال اما در عین حال بسیار شیک و زیبا نشان می‌دهد. در ادامه هر کدام را به صورت مفصل شرح خواهیم داد.

ترفند آرایش صورت گرد

آرایش متناسب با فرم صورت

ترفند آرایش صورت گرد

خیلی افراد صورت گرد را بیشتر می‌پسندند. اما می‌توان با چند ترفند ساده از میزان این گردی کاست و صورت را کمی کشیده‌تر نشان داد. تنها کافی است که از اطراف شقیقه‌ها تا پایین گونه را به صورت ممند کانتور کرد. حال از پایین گونه تا نزدیک به محدوده چانه آن را ادامه داده و سپس با کمک یک هایلایتر یک مثلث‌وار ونه را زیر پلک ایجاد کنید. ترفند اصلی زدن هایلایت در قسمت وسط پیشانی و چانه است.

آرایش صورت بیضی شکل

آرایش صورت بیضی شکل

بیشتری فرم صورتی که در میان مردم مشاهده می‌کنید، حالت بیضی شکل است. از این رو به هنگام آرایش صورت دست و بال ما بازتر نیز خواهد بود. از ترفندهای آرایش صورت بیضی شکل این است که دو طرف شقیقه‌ها و گونه‌ها را تا وسط کانتور بزنید. حال به ترتیب وسط پیشانی، وسط چانه، استخوان زیر ابروها، گوشه داخلی پلک و بالای استخوان گونه را هایلایتر بزنید. این نکات زیر شاید خیلی برایتان پیش و پا افتاده باشد اما یکبار این نوع آرایش و سه ترفند آرایش صورت را رعایت کنید. آنگاه تفاوت را به خوبی احساس خواهید کرد.

آرایش صورت کشیده و ترفند آن

تشخیص صورت کشیده را می‌توان از ظاهر باریک و بلند آن به خوبی تشخیص داد. در این فرم صورت طول صورت از پهنای آن بیشتر بوده و استخوان پیشانی، گونه و خط فک همگی به طور تقریبی در یک عرض هستند. اگر شما هم دارای صورت کشیده هستید، این چند نکته و ترفند را رعایت کنید. بایستی کانتور را به پیشانی از رستنگاه مو، زیرگونه‌ها و زیر چانه را بزنید. در زیرچشم ها دو مثلث‌وار ونه با کمک هایلایتر بکشید. همانگونه که در ابتدا اشاره شد در سه ترفند آرایش صورت، اولین نکته‌ی آن به تشخیص فرم صورت باز می‌گردد. تا به اینجا مشاهده کردید که هر فرم صورتی آرایش مخصوص به خود را دارد. آیا تا به حال به این نکته دقت کرده بودید؟

فرم صورت قلبی شکل و ترفند آرایش آن

فرم صورت قلبی شکل و ترفند آرایش آن

با گونه‌های برجسته و چانه تیز و کوچک می‌توان فرم صورت قلبی شکل را تشخیص داد. در این حالت چون پیشانی بسیار پهن است باید آن را به حالت نرمال در آورید. کانتور را از اطراف شقیقه‌ها تا خط زیر گونه‌ها به صورت ممتد بزنید. زیرچانه را فراموش نکنید. با اینکار تیزی چانه از بین می‌رود. هایلایتر را به صورت مثلث‌وار به زیرپلک بزنید و تا بالای پلک آن را ادامه بدهید. وسط پیشانی و وسط چانه را از قلم نیندازید.

ترفند آرایش صورت مربعی شکل

ترفند آرایش صورت مربعی شکل

فرم صورت مربعی شکل تنها در انیمیشن‌ها و کارتون‌هایی که می بینید، وجود ندارد. بلکه در میان مردم عادی به صورت مربعی شکل برخورد می‌کنید. در این نوع از فرم صورت، پیشانی و چانه در یک زاویه هستند. ترفند آرایش صورت مربعی شکل به این صورت است که کانتور را به اطراف شقیقه‌ها و همچنین اطراف فک می‌زنیم. زیر استخوان گونه را هم مد نظر داشته باشید. پس از آن زیرچشم و وسط چانه را با هایلایتر به حالت نرمال می‌رسانیم.

ترفند آرایش صورت با پوست چرب

آرایش صورت انواع پوست

ترفند آرایش صورت با پوست چرب

پوست‌های چرب مستعد ترشح چربی بیش از حد هستند و در برخی موارد آرایش را پس می‌زنند. اگر به هنگام آرایش صورت با پوست چرب این نکته را رعایت کنید، دیگرنگران بهم خوردن آرایش خود نیستید. اولین ترفند آرایش صورت پوست چرب، استفاده از پنکک و کرم پودرهای فاقد چربی یا Oil Free است. برای زیرسازی آرایش می‌توانید از پرایمر مخصوص تراست هم استفاده کنید.

تعریق زیاد در پوست چرب باعث می‌شود که آرایش پاک شود. پس بهتر است از لوازم آرایش پودری مانند سایه چشم و رژگونه پودری استفاده کنید. با این ترفند کوچک، چربی آرایش شما را خراب نمی‌کند.

آرایش صورت با پوست خشک

آرایش صورت با پوست خشک

متاسفانه پوست خشک رطوبت کافی را نداشته و آرایش بر روی این نوع پوست‌ها زیبا نمی نشیند. اما با دانستن ترفند آرایش صورت مخصوص پوست‌های خشک دیگر جای نگرانی نیست. برای جبران کم آبی از آبرسان هیالورونیک اسید استفاده کنید. پس از آن یک کرم مرطوب کننده تراست مناسب با پوست خشک ناجی شما خواهد بود. بعد از زدن کرم مرطوب کننده تراست چند دقیقه صبر کنید تا محصول به خوبی جذب پوست شما شود. حال کانسیلر و کرم پودر را به میان آورید.

آرایش پوست چروک و افراد مسن

آرایش پوست چروک و افراد مسن

متاسفانه هر چقدر سن ما بالاتر می رود، چین و چروک صورت بیشتر خود را نشان می‌دهد. اما در هر سنی که باشید دوست دارید در میان جمع زیباترین و بهترین باشید. اگر سن شما بالا رفته و پوست تان چروک شده و یا در اثر بیماری پوست تان چین و چروک پیدا کرده است، رنگ‌های خیلی روشن یا شاین‌دار را از لوازم آرایشی بردارید. زیرسازی پوست را با کمک پرایمر مخصوص افراد مسن تراست انجام داده و پس از آن کرم پودر همرنگ با پوست را استفاده کنید.

ترفند آرایش صورت با پوست چروک و مسن به استفاده از رنگ‌های ملایم و خنثی بر می‌گردد. برای نمونه آرایش چشم را با رنگ‌های ملایم شروع کنید. رژگونه ملایم و رژلب هلویی ملایم بهترین گزینه‌ها می‌باشد. آرایش دنیای وسیعی دارد که تنها در سه ترفند آرایش صورت خلاصه نمی‌شود. مشاهده کردید که دانستن جنس و نوع پوست جزو ترفندهای آرایشی محسوب می‌شود.

ترفند آرایش صورت دخترانه

انواع مدل آرایش صورت و ترفندهای آن

ترفند آرایش صورت دخترانه

دختران به دلیل پوست لطیف و جذابی که دارند باید آرایش ساده و نچرالی هم داشته باشند. به هنگام آرایش صورت دخترانه این سه ترفند را هم رعایت کنید بدون شک جذابیت شما دوچندان خواهد شد. در آرایش صورت دختران باید از رنگ‌های ملایم مانند صورتی، نارنجی، هلویی و … این تناژ رنگ استفاده کرد. استفاده از کرم پودرهای سنگین اصلا مناسب آرایش صورت دخترانه نبوده و چهره آنها را بزرگتر از سن واقعی نشان می‌دهد.

ترفند آرایش صورت دخترانه به زیرسازی آن نیز باز می‌گردد. استفاده از کرم مرطوب کننده و کمی پنکک همرنگ با رنگ پوست، صورت را در همان حالت نرمال و طبیعی نگه می‌دارد. سایه چشم را در تناژهای صورتی و هلویی انتخاب کنید. رنگ‌های روشن و ملایم ترفند آرایش صورت دخترانه است.

برای دختران جوان استفاده از برق لب ساده یا رنگی گزینه بسیار مناسبی است. رژگونه را کمی شاینی به رنگ ملایم مانند هلویی انتخاب کنید. حال با رعایت این چند ترفند ساده خود را جلوی آینه ببینید. چقدر تفاوت را احساس کردید؟

ترفند آرایش صورت زنانه

ترفند آرایش صورت زنانه

یکی از آرایش‌های صورت که در آن آزاد هستید و تنوع رنگ زیاد دارید، آرایش صورت زنانه است. اما رعایت کردن چند ترفند آرایش صورت زنانه، خالی از لطف نیست. رنگ‌های تند و تیره در این مدل آرایش زیاد استفاده می‌شود. اما هر کدام را که انتخاب می‌کنید مراقب باشید که متناسب با رنگ پوست‌تان باشد. زیرسازی را با پرایمر شروع کنید. از کانسیلر تراست هم می‌توانید به عنوان تصحیح کننده پوست استفاده کنید.

برای خانم‌هایی که دور چشم تیره‌ای دارند، پیشنهاد می‌دهیم از کانسیلر زرد استفاده کنند. پس از آن کرم پودر متناسب با پوست را به پوست بزنند. سه ترفند آرایش صورت برای زنان کافی نیست اما همین سه ترفند هم می‌تواند آرایش شما را جذاب کند.

آرایش چشم در آرایش صورت زنانه خیلی مهم است. می‌توانید کار را با سایه چشم نچرال یا نود شروع کنید و پس از آن دنباله و گوشه خارجی چشم را با رنگ تیره تر ادامه دهید. از هایلایتر برای گوشه‌های داخلی چشم استفاده کنید. خط چشم، ریمل و حتی مژه مصنوعی از ترفند آرایش صورت زنانه محسوب می‌شود.

محصولات پراستفاده در ترفند آرایش صورت

محصولات پراستفاده در ترفند آرایش صورت

اگر سه ترفند آرایش صورت را با دقت خوانده باشید، متوجه شده‌اید که کانسیلر، کرم پودر، کرم آبرسان و دیگر موارد پر استفاده‌ترین محصولات آرایشی محسوب می‌شوند. اما بایستی اورجینال و اصل آن را خریداری کنید. در اینجا چند نمونه از محصولات اورجینال و بدون عوارض از فروشگاه تراست را معرفی می‌کنیم که با خیال راحت آن را خریداری کنید.

رفع عیوب و نقصی پوست صورت

رفع عیوب و نقصی پوست صورت

کانسیلر تراست می‌تواند با ایجاد پوششی متناسب و مناسب، مشکلاتی مانند پُف، گودی، سیاهی و تیرگی دور چشم را به طور کامل برطرف کند. اما علاوه بر این ویژگی‌ها، کانسیلر تراست پیچ بژ توانایی پنهان کردن چین‌وچروک و خط‌وخطوط صورت را نیز دارد. استفاده از کانسیلر تراست به شما امکان می‌دهد تا عیوب و نقاط ضعف پوستتان را به صورت موثری مخفی کنید و آرایشی بی‌عیب و بدون دردسر داشته باشید. با رعایت روش مصرف و نکات مهم، می‌توانید آرایشی طبیعی و متناسب با نیازهایتان داشته باشید. همچنین، به خاطر داشته باشید که محافظت از پوست حساس دور چشم‌تان در برابر اشعه‌های مضر ماورابنفش هم از مزایای استفاده از کانسیلر است.

آبرسانی به پوست در آرایش صورت

آبرسانی به پوست در آرایش صورت

با خاصیت آبرسانی در کرم آبرسان پوست تراست ، مرطوب کنندگی و نرم کنندگی، این کرم به طور فعال و عمیق پوست شما را تغذیه و مرطوب می‌کند. فرمولاسیون منحصر به فرد آن باعث بازسازی لایه محافظ پوست می‌شود و به پوست شما کمک می‌کند تا در برابر آسیب‌های محیطی مقاومت نشان دهد. این کرم همچنین به عنوان یک پایه عالی برای آرایش صورت (Primer) عمل می‌کند. با استفاده از این کرم قبل از آرایش، پوست شما آماده‌تر و زبرتر می‌شود و به ثبات آرایش کمک می‌کند. با این حال، بدون ایجاد لکه‌ها یا سنگینی‌های ناخوشایند، پوست شما را به زیبایی و درخشندگی طبیعی خود باز می‌گرداند.

سخن پایانی

شک نداریم که فیلم آرایش صورت زیادی را تماشا کرده‌اید و افراد معروف زیادی را دیده‌اید که آرایش زیبایی داشته‌اند. خیلی تلاش کرده‌اید که مانند آن‌ها صورت خود را آراسته و آرایش کنید. اما برایتان امکان پذیر نبوده است. اگر سه ترفند آرایش صورت را که در این مقاله به صورت مفصل توضیح داده‌ایم، به هنگام آرایش صورت رعایت کنید، بدون شک به نتیجه دلخواه خودتان می‌رسید. اگر باز سوال یا ابهامی دارید می‌توانید آن را به صورت دیدگاه اعلام کنید. پاسخگوی سوالات و نظرات شما هستیم.

سوالات متداول

چرا در آرایش صورت، کانتورینگ اهمیت دارد؟

اگر به دنبال تغییر زیادی در چهر خود با کمک آرایش صورت هستید، استفاده از کانتورینگ به همراه هایلایتر واجب و ضروری است. کانتورینگ به معنای ایجاد سایه روشن‌هایی بوده که چهره را جذاب‌تر و دلنشین‌تر می‌کند. نواقص و عیوب صورت با کمک کانتورینگ پوشانده می‌شود.

آیا استفاده از مرطوب کننده جزو ترفندهای آرایش صورت به حساب می‌آید؟

با کمک مرطوب کننده، شما پوست خود را برای یک آرایش ساده و یا حتی حرفه‌ای آماده می‌کنید. با استفاده از مرطوب کننده پوست از خشک و سفتی خارج شده و مراحل بعدی آرایش را آسان‌تر و جذاب‌تر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *