بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان

بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان

در هوای بسیار گرم تابستان و تابش مضر خورشید، مراقبت و محافظت از پوست امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. استفاده از بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان می‌تواند اصولی ترین راهکار باشد. به گفته متخصصان پوست نه تنها در بیرون از منزل، بلکه زمانی که در خانه هستید و با دستگاههای هوشمند در ارتباط می‌باشید، بایستی از ضد آفتاب به صورت روزانه استفاده کنید. بدون شک پیدا کردن بهترین مارک ضد آفتاب در میان حجم زیادی از برندهای مختلف کاری بس دشوار و سخت است. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان آشنا کنیم. پس با فروشگاه تراست همراه باشید.

ضد آفتاب چیست؟

ضد آفتاب چیست؟

ضد آفتاب که به صورت کرم یا ژل، تولید و عرضه می‌شود، همانند یک سپر از پوست شما در برابر اشعه خورشید محافظت می‌کند. پوست افرادی از کرم ضد آفتاب استفاده می‌کنند، تا حدود زیادی اشعه ماوراء بنفش خورشید را جذب و آن را منعکس می‌کنند. استفاده مداوم و منظم از ضد آفتاب باعث پیشگیری از چین و چروک پوست، ابتلا به بیماری‌های پوستی، پیری زودرس و آفتاب سوختگی می‌شود.

اکثر ضد آفتاب‌ها دارای رنگدانه‌هایی هستند که بزرگسالان می‌توانند از آن به عنوان جایگزین کرم پودر نیز استفاده کنند. اما فراموش نکنید که بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان، می‌تواند یک عامل پیشگیری کننده در ابتلا به بیماری‌های پوستی باشد. از این رو استفاده از آن برای کودکان و بزرگسالان تجویز می‌شود.

شاید این سوال برایتان پیش آید که کرم‌های ضد آفتاب چگونه از پوست شما در برابر اشعه‌های خورشید محافظت می‌کنند؟

شدیدترین اشعه خورشید با نام UV-B شناخته شده است که تابش مستقیم آن بر پوست باعث ایجاد تاول و در دراز مدت سرطان خواهد شد. متاسفانه اشعه UV-B می‌تواند از پنجره‌ها و پوشش ابر عبور کرده و به پوست انسان نفوذ کند. افرادی که پوست روشن دارند یا دارای کک و مک بر روی پوست خود هستند، بیشتر مستعد دریافت این اشعه‌ها می‌باشند.

مقاله پیشنهادی : اشتباه رایج در استفاده از کانسیلر

در اکثر کرم‌های ضد آفتاب از ترکیب‌های دی اکسید تیتانیوم به عنوان فیلترهای فرابنفش استفاده می‌شود. این فیلترها اشعه‌های فرابنفش را جذب و یا منعکس می‌کنند. در این حالت نور خورشید کمترین آسیب را به پوست وارد می‌کند .

فواید استفاده از ضد آفتاب

فواید استفاده از ضد آفتاب

7 دلیل مهم برای استفاده از ضد آفتاب وجود دارد که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم:

 • فرار از آفتاب سوختگی

آفتاب سوختگی از جمله معضلاتی است که اکثر افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. علاوه بر دردهای زیاد آفتاب سوختگی، نازک شدن پوست و نمایان شدن کبودی‌ها بر روی بدن از دیگر عوامل مضرات تابش مستقیم اشعه خورشید بر روی پوست است. سوختگی‌های مکرر بر روی پوست می‌تواند ابتلا به سرطان پوست را نیز افزایش دهد. بنابراین، استفاده از بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان امری واجب و ضروری می‌باشد.

 • کاهش لک های صورت

اشخاصی که به صورت روزانه و مرتب از ضد آفتاب استفاده می‌کنند، کمترین لک‌های تیره و مویرگ‌های قرمز را در صورت خود دارند. علاوه‌براین، از بروز آکنه و سایر آسیب‌های ناشی از اشعه خورشید نیز در امان هستند.

 • پیری زودرس را به تاخیر انداختن

داشتن پوستی جوان و البته درخشان و سالم آرزوی هر انسانی است. یک راه دست یافتن به این آرزو، استفاده مکرر و درست از ضد آفتاب با بهترین مارک است. ضد آفتاب اصل و استاندارد پوست را از چین چروک شدن و ایجاد خطوط ریز در امان نگه می‌دارد. آمارها نشان می‌دهد افراد زیر 55 سالی که از ضد آفتاب در طول زندگی خود استفاده کرده اند، 24 درصدکمتر از اشخاصی که استفاده نمی‌کردند، دچار علایم پیری شده‌اند.

 • ایجاد سپر در مقابل اشعه فرابنفش

تامین ویتامین D بدن توسط نورخورشید از یک سو، خطرات تابش اشعه نور خورشید از سوی دیگر مردم را دچار سرگردانی کرده است. خبر خوش این است که کرم‌های ضد آفتاب به گونه‌ای فرموله شده‌اند که هم از ورود اشعه‌های مضر به بدن جلوگیری می‌کنند و هم ویتامین D لازم برای بدن تامین می‌کنند.

 • در امان بودن از خطر ابتلا به سرطان پوست

در باور بیشتر مردم استفاده از ضد آفتاب عمدتا کاربرد زیبایی و بهداشتی دارد. اما بدانید که استفاده مکرر از آن در تمام طول روز می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را به طور چشم‌گیری کاهش دهد. سرطان پوست دراکثر مواقع از رنج سنی 20 سال شروع می‌شود. از این رو خرید بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان می‌تواند کاربردی‌ترین گزینه پیشگیری باشد.

 • افزایش سلامت پوست

کلاژن، کراتین و الاستین جزو پروتئین‌های ضروری پوست هستند که توسط اشعه نور خورشید مورد تهدید قرار می گیرند. استفاده از ضد آفتاب‌هایی که حاوی دی اکسید تیتانیو ماوراء بنفش هستند، می‌تواند از این پروتئین‌ها به خوبی محافظت کند. سعی کنید پیش از خرید ضد آفتاب حتما با متخصص پوست مشورت داشته باشید و براساس نوع پوست خود ضد آفتاب را خریداری کنید.

 • آرایش صورت را زیباتر می‌کند

تولید و عرضه ضد آفتاب‌های کرم پودری یا رنگی به عنوان یک گزینه آرایشی خوب محسوب می‌شود. برای افرادی که پوست خشک یا حساس دارند، استفاده از ضد آفتاب می‌تواند بهترین گزینه باشد.

این مقاله را از دست ندهید : بهترین صابون روشن کننده پوست صورت

مضرات استفاده از ضد آفتاب

مضرات استفاده از ضد آفتاب

همانگونه که در مطاب فوق ذکر شد، خرید بهترین مارک ضد آفتاب بهتر است تحت نظر پزشکان صورت گیرد. غافل از اینکه ضد آفتاب از پوست در مقابل اشعه خورشید محافظت می‌کند، اما خرید اشتباه آن نیز می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. از جمله عوارضی که با خرید اشتباه ضد آفتاب پیش خواهد آمد شامل موارد زیر است:

 • واکنش های آلرژیک و حساسیت زا

وجود برخی ترکیبات ضد آفتاب که شامل برخی مواد شیمیایی هستند، می‌تواند حساسیت پوستی را تحریک کند. تورم، قرمزی، تحریک و خارش از نمونه بارز حساسیت پوستی محسوب می‌شود. به محض رویت این علایم بر روی پوست خود حتما با متخصص پوست مشوررت کنید.

 • حساسیت چشمی

به هنگام استفاده از ضد آفتاب دقت داشته باشید که دست آغشه به کرم را به چشمان خود نمالید. چنانچه به طور اتفاقی مقداری از کرم به چشم شما بخورد، احتمال ایجاد درد و سوزش غیرممکن نیست. در همان لحظه فورا چشمان خود را با آب خنک بشویید.

 • بروز چرک در اطراف فولیکول های مو

استفاده نادرست از ضد آفتاب یا خرید ضد آفتاب های تقلبی و یا نامناسب می‌تواند باعث بروز لکه‌های خارش دار بر روی پوست شود. به مرور این لکه‌ها تبدیل به جوش های قرمز شده که سبب ایجاد تاول در اطراف فولیکول‌های مو می‌شود. حتما ضد آفتاب را براساس توصیه و تجویز متخصص پوست خود خریداری کنید.

 • افزایش آکنه در پوست های مستعد آکنه

افرادی که مستعد آکنه هستند در انتخاب ضد آفتاب بیشترین دقت را به خرج دهند. وجود برخی مواد شیمیایی در ضد آفتاب می‌تواند آکنه را تحریک و مشکل پوستی را بیشتر کند. خرید ضد آفتاب های غیرکومدون زا و غیرروغنی می‌تواند تا حدودی از این عارضه پیشگیری کند. اما در مجموع بدون مشورت با متخصص پوست، از خرید ضد آفتاب خودداری کنید.

در اینجا چند مورد از مضرات ضد آفتاب را ذکر کردیم اما بدانید رعایت چند نکته کوچک و اصولی و همچنین نحوه درست استفاده از ضد آفتاب می‌تواند این مضرات را کاهش دهد. برای مثال:

 • با بروز هر گونه قرمزی یا تحریک، فورا محل مورد نظر را شست و شو دهید.
 • پیش از خرید ضد آفتاب حتما با متخصص پوست خود مشورت داشته باشید.
 • برای اشخاصی که مدت طولانی بیرون از خانه هستند و مستعد دریافت اشعه خورشید، هر سه ساعت یکبار کرم ضد آفتاب را پاک کنند و دوباره تمدید کنند.
 • کرم ضد آفتاب را برای کودکان کمتر از 6 ماه استفاده نکنید.
 • حدود 20 تا 30 دقیقه قبل از خارج شدن از منزل، ضد آفتاب را بر روی پوست خود بمالید. زیرا به طور تقریبی حدود نیم ساعت زمان لازم است که ضد آفتاب جذب پوست شده و اثر کند.
 • ضد آفتاب را بعد از بقیه آرایش‌ها بر پوست خود بمالید، زیرا برخی مواد آرایشی بر پایه آب یا چربی هستند و اثر ضد آفتاب را خنثی می‌کنند.

بهترین مارک ضد آفتاب ایرانی از نظر پزشکان

بهترین مارک ضد آفتاب ایرانی از نظر پزشکان

اولین لایه دفاعی بدن در برای عوامل محیطی به خصوص نور خورشید، پوست است. محافظت از پوست یکی از مهمترین کارهایی بوده که هر فردی باید به آن دقت و توجه زیادی کند. استفاده از بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان اولین اقدامی‌ست که شخص باید انجام دهد. اما تنوع زیاد محصولات وطنی فرد را سردرگم خواهد کرد. در این قسمت از مقاله قصد داریم بهترین مارک ضد آفتاب ایرانی از نظر پزشکان را معرفی کنیم.

 • ضد آفتاب تراست

شرکت آرایشی بهداشتی تراست با تحت عنوان برند Trust، تمامی محصولات خود را در سوئیس آزمایش کرده و پس از گرفتن تایید نهایی و تحت نظارت دانشگاه لوزان سوئیس به بازار لوازم آرایشی بهداشتی عرضه می‌کند. انواع ضد آفتاب تراست با توجه گونه‌های مختلف پوست ساخته شده است.

ضد آفتاب‌های تراست قابلیت جلوگیری از تخریب سلول‌های پوستی، ضدلک و ضد پیری و چین و چروک را دارد. از پوست در مقابل اشعه های UVA، UVB و IR محافظت می‌کند. برای آقایان و خانم‌ها مناسب است. در پایان مقاله چند مدل از ضد آفتاب‌های تراست را برای خرید معرفی خواهیم کرد.

 • ضد آفتاب سوپراستار

ضد آفتاب سوپراستار توسط شرکت نفیس تولید و عرضه می‌شود. این محصول با قیمت پایین اما کیفیت خوب ساخته شده است. نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب سوپراستار می‌تواند پوست را در مقابل اشعه خورشید به خوبی محافظت کند. برای مثال هر 90 دقیقه باید ضد آفتاب را تمدید کرد.

 • ضد آفتاب سینره

سینره، یک برند آشنا برای هر ایرانی. سینره که متعلق به شرکت طبیعت زنده است، محصولات پوست و موی خود را بر پایه گیاهی تولید و عرضه می‌کند. تنوع بالای محصولات سینره، نیاز هر پوستی را برآورده می‌سازد. بالاتری حد SFP در این برند، 60 است که نسبت به نوع پوست تغییر می‌کند.

 • پریم، یک ضد آفتاب ایرانی

اگر با آزمایشگاه دکتر نصرالله اخوی آشنایی داشته باشید، ضد آفتاب پریم را قطعا خوب میشناسید. ضد آفتاب پریم قبل از تولید در این آزمایشگاه تست و سپس روانه بازار می‌شود. کمک به کلاژن‌سازی پوست، یکی از دلایل استفاده از ضد آفتاب پریم از نظر پزشکان است. اگر هزینه برای شما مهم نیست می‌توانید ژل ضد آفتاب این شرکت را خریداری کنید.

 • ضد آفتاب ایرانی درماتیپیک

افرادی که به دنبال ضد آفتاب با فرمولاسیون خوب هستند، درماتیپیک را در لیست خریدهای ضد آفتاب ایرانی خود قرار دهند. درماتیپیک در ایران و تحت لیسانس فرانسه با فرمولاسیون عالی ساخته و عرضه می‌شود. بالاترین حد SFP این مدل از ضد آفتاب حدود 50 است که برای انواع پوست‌ها مناسب است. به هنگام استفاده از ضد آفتاب درماتیپیک ایرانی، سعی کنید هر دو ساعت یکبار آن را تمدید کنید تا بهترین نتیجه را بر روی پوست خود تجربه کنید.

 • ضد آفتاب مای MY (برای پوست خشک و حساس)

محصولات مای در ایران محبوبیت خاصی پیدا کرده‌اند. مارک 20 ساله MY در طی این سال‌ها توانسته است نیازهای مشتریان خود را درخصوص پوست و مو، به خوبی جوابگو باشد. از نمونه‌های پرفروش این شرکت، ضد آفتاب مای با SFP30 بوده که برای پوست‌های خشک و معمولی مناسب است.

معرفی چند مدل از بهترین ضد آفتاب‌های تراست

معرفی چند مدل از بهترین ضد آفتاب‌های تراست

انواع کرم ضد آفتاب تراست با کسب رضایت بالای مصرف‌کنندگان توانسته است جزو پرفروش‌ترین محصولات این برند باشد. بافت سبک و جذب عالی بر روی پوست می‌تواند علت این محبوبیت باشد. کرم ضد آفتاب تراست به صورت گیاهی ساخته شده و کمترین حساسیت و آلرژی را برای شخص به همراه دارد. این کرم منافذ پوست را مسدود نمی‌کند و همین باعث عدم ایجاد جوش بر روی پوست می‌شود. پرفروش‌ترین کرم ضد آفتاب تراست با لینک خرید در زیر معرفی شده است:

 • کرم ضد آفتاب بی رنگ تراست مناسب پوست چرب با SFP50%

کرم ضد آفتاب بی رنگ تراست مناسب پوست چرب با SFP50% برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه تولید و عرضه شده است. دارای ترکیبی ملایم و بی رنگ است که برای استفاده روزانه بهترین گزینه خواهد بود. از ویژگی‌های بارز این کرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فاقدچربی (OIL FREE)
 • ظاهر مات و مخملی
 • مناسب پوست چربو مختلط
 • دارای ویتامین C برای جوان سازیپوست
 • مناسببانوان و آقایان
 • کاملابی‌رنگ

برای خرید کرم ضد آفتاب بی‌رنگ تراست مناسب پوست چرب با SFP50% می‌توانید همین حالا اقدام کنید.

 • کرم ضد آفتاب بی رنگ تراست مناسب پوست خشک با SFP50%

یکی از مزایای خرید کرم ضد آفتاب بی رنگ تراست مناسب پوست خشک با SFP50% پیشگیری از خشکی و خارش ناشی از تماس با آفتاب خواهد بود. کرم‌های ضد آفتاب تراست با عصاره های گیاهی و ویتامین‌های مرطوب کننده پوست ساخته و توزیع می‌شوند. از دیگر مزایای ضد آفتاب تراست با SFP50%، که شما را راغب به خرید می‌کند، جذب سریع آن بر روی پوست است. از ویژگی‌های بارز این مدل ضد آفتاب تراست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضدچین و چروک
 • ضد پیری
 • ضدلک‌های ناشی ازآفتاب
 • جلوگیری از تخریب سلول‌هایپوستی
 • قابلیت جذب سریع
 • مناسببرای پوست های حساس
 • مناسببرای آقایان و بانوان
 • فاقد ماده نگه دارنده پارابن
 • محافظت ازپوست در برابر اَشعه های UVA و UVB و
 • محافظت ازپوست دربرابر آلودگی های محیطی

 

 • کرم ضد آفتاب رنگی و ضدپیری تراست SFP 50%

اگر از آن دسته افراد هستید که از پیری زودرس و چین و چروک صورت خود عذاب می‌کشید، بهتر است خرید کرم ضد آفتاب رنگی تراست را در گزینه های منتخب خود قرار دهید. این نوع از کرم‌های ضد آفتاب تراست، تاثیرات مثبتی بر روی جلوگیری از تشکیل لکه‌ها، چین و چروک پوستی دارد. ترکیباتی که در این دسته از ضد آفتاب بکار رفته است می‌تواند علاوه بر محافظت از پوست در آبرسانی و کاهش التهاب و قرمزی پوست موثر باشد. از ویژگی‌های بارز کرم ضد آفتاب رنگی و ضدپیری تراست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضدالتهاب،ضدپیری و قرمزی پوست
 • پوشش طبیعی و مات
 • حاوی ترکیبات آبرسان
 • کنترل چربی و آبرسانی پوست

بهترین مارک ضد آفتاب خارجی از نظر پزشکان

بهترین مارک ضد آفتاب خارجی از نظر پزشکان

خیلی از مردم تمایلی به خرید ضد آفتاب ایرانی ندارند و انتخاب‌های خود را به ضد آفتاب خارجی می‌کنند. اما انتخاب یک برند خوب و صدالبته معتبر نیاز به مشورت و راهنمایی دارد. از این رو؛ سعی کنید بهترین مارک ضد آفتاب خارجی را از نظر پزشکان و براساس نوع پوست خود انتخاب کنید. در ادامه چند مدل از ضد آفتاب خارجی را معرفی می‌کنیم که می‌تواند تا حدودی به انتخاب درست شما کمک کند.

 • کرم ضد آفتاب خارجی شیسیدو

چنانچه پوست شما خشک است، کرم ضد آفتاب خارجی شیسیدو گزینه بسیار خوبی است. با استفاده از این نوع ضد آفتاب حس استفاده از مرطوب‌کننده بر روی پوست خود را دارید. فراموش نکنید که ضد آفتاب شیسیدو در سال 2022 به عنوان بهترین ضد آفتاب خارجی معرفی شد.

 • ضد آفتاب آنتی اکسیدان هاوایی استوپیک

برند هاوایی استوپیک متعلق به کشور آمریکا بوده که قدمتی 52 ساله دارد. این نوع از ضد آفتاب به نحوی ساخته و تولید شده است که اصلا باعث خشک شدن یا تحریک پوست نمی‌شود. شستشوی راحت در کنار رایحه ی دلپذیری که این ضد آفتاب دارد، محبوبیت آن را دو چندان کرده است. قیمت این مارک نسبت به دیگر مارک‌های ایرانی و خارجی گران‌تر است.

 • ضد آفتاب خارجی مقرون به صرفه Lanson

بدون شک استفاده از بهترین مارک ضد آفتاب خارجی از نظر پزشکان آرزوی هر فردی است. اما متاسفانه نباید از قیمت آن هم غافل بود. اگر به دنبال مارک خارجی ضد آفتاب با قیمت مقرون به‌صرفه هستید، می‌توانید ضد آفتاب خارجی برند Lanson را خریداری کنید. پوشش دهی فوق‌العاده و ماندگاری بالا از دیگر ویژگی‌های بارز این ضد آفتاب است. دو نوع آن برای پوست‌های چرب و پوست‌های خشک در بازار موجود است.

سخن پایانی

به توصیه متخصص‌های پوست، استفاده درست و مدوام از ضد آفتاب علاوه‌بر جلوگیری از پیری زودرس و چین و چرک در پوست، از بروز سرطان پوست هم تا حد زیادی جلوگیری می‌کند. شما چقدر به استفاده از ضد آفتاب اهمیت می‌دهید؟ آیا تمام نکات گفته شده در متن را رعایت می‌کنید؟ ضد آفتاب ایرانی خریداری می‌کنید یا خارجی؟ آیا ضد آفتاب برند تراست را خریداری کرده‌اید؟ راضی بوده‌اید؟ لطفا تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

چرا باید از ضد آفتاب استفاده کنم؟

سرطان پوست یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در میان مردم است. با نازک‌تر شدن لایه اوزون ابتلا به این بیماری شدت پیدا کرده است. با استفاده از بهترین مدل ضد آفتاب طب نظر پزشکان، تا حد زیادی می‌توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد.

چه نوع ضد آفتابی باید انتخاب کنم؟

انواع مختلف ضد آفتاب با برندهای ایرانی و خارجی وجود دارد. اما در مجموع باید از ضد آفتابی استفاده کنید که در برابر طبف وسیعی از اشعه ماورا بنفش از پوست شما محافظت کند. برای نمونه بایستی SFP بالای 30 درصد داشته باشد.

SFP حک شده بر روی ضد آفتاب‌ها به چه معناست؟

SFP یا Sun Protection Factor به معنای فاکتور حفاظتی در برابر اشعه خورشید است. از این فاکتور برای اندازه‌گیری ضد آفتاب در برابر اشعه UV استفاده می کنند.

تعداد استفاده از ضد آفتاب چند بار و چه مقدار باشد؟

متاسفانه بیشتر افراد حدود 25 تا 50 درصد به توصیه های پزشکان درخصوص استفاده از ضد آفتاب، عمل می‌کنند. اما در نظر داشته باشید که تمامی نقاط از بدن که با لباس پوشانده نمی‌شود، بایستی با ضد آفتاب محافظت شود. به طور معمول باید هر دو ساعت ضد آفتاب را تمدید کرد. گوش‌ها، قسمت بالای پاها و دست‌ها نیز بایستی توسط ضد آفتاب محافظت شود.

2 دیدگاه در “بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *