حرفه‌ای‌ها این 5 اشتباه مهم رو با کانسیلر انجام نمیدن!

5 اشتباه رایج در هنگام استفاده از کانسیلر

اولین گام برای داشتن یک آرایش زیبا و حرفه‌ای داشتن پوستی صاف و یکدست است. پوستی عاری از هر پونه قرمزی، تیرگی زیرچشم، جای جوش و لک و مک. متاسفانه محیط آلوده, نوع تغذیه و کم آبی در بدن پوست را از بین می‌برد و آرایش را آن گونه که دلمان می‌خواهد رونمایی نمی‌کند. یک راه برای جبران این مشکل استفاده از کانسیلر است. هر چند کانسیلر می‌تواند تمام این عیوب را بپوشاند اما متاسفانه 5 اشتباه رایج در هنگام استفاده از کانسیلر وجود دارد که به آن دقتی نمی‌شود.

کانسیلر چیست و چرا به کانسیلر در آرایش نیاز داریم؟

کانسیلر چیست و چرا به کانسیلر در آرایش نیاز داریم؟

کانسیلر یا تصحیح کننده رنگی یکی از محصولات آرایشی است که از آن برای پوشاندن جای انواع جوش، لک، تیرگی دور چشم استفاده می‌شود. یکی از اشتباه‌های رایج در هنگام استفاده از کانسیلر شاید اشتباه گرفتن آن با کرم پودر باشد. کانسیلر همان کرم پودر نیست بلکه از آن ضخیم تر است. بعضی از لک‌ها و جوش‌ها با کرم پودر قابل پوشاندن نیست درحالی که کانسیلر آن را به خوبی پنهان می‌کند.

آرایشگران حرفه‌ای از کانسیلر تنها برای پوشاندن عیوب استفاده نمی‌کنند. این افراد از کانسیلر برای هایلایت کردن و برجسته کردن بخش‌های مختلف صورت استفاده می‌کنند. کانسیلرهای اصلاح کننده رنگ پوست هم وجود دارد. از این محصول زمانی استفاده می‌شود که بخشی از پوست شما با دیگر قسمت‌ها رنگ بسیار متفاوتی داشته باشد.

5 اشتباه رایج در استفاده از کانسیلر کدام است؟

5 اشتباه رایج در استفاده از کانسیلر:

1) تنها یک رنگ کانسیلر استفاده نکنید

همانگونه که در بالا اشاره شد انواع رنگ‌های کانسیلر وجود دارد که هر کدام کاربرد خاصی دارند. اما متاسفانه بیشتر افراد از یک کانسیلر با یک رنگ استفاده می‌کنند. برای نمونه از رنگ سبز کانسیلر برای خنثی کردن قرمزی پوست استفاده می‌شود. پوست‌هایی که دارای قرمزی آکنه و لک‌های حاصل از جای جوش هستند، بایستی کانسیلر سبز را خریداری کنند. علاوه‌براین پوشاندن و مخفی کردن لک‌های قهوه ای به هنگام آرایش از عهده کانسیلر سبز برمی‌آید.

از بین بردن فوری جوش‌های صوردت فقط با یک کرم!

تیرگی زیر چشم یا کبودی همیشه آرایش را بد و ناخوشایند می‌کند. برای رفع این مشکل بایستی کانسیلر هلویی رنگ یا به عبارتی کانسیلری با رنگ یک درجه روشن‌تر از رنگ پوست بخرید. برای خانم‌هایی که دارای حالت زردی و رنگ پریدگی هستند، پیشنهاد می دهیم از کانسیلر با رنگ بنفش استفاده کنند.

اگر در فروشگاه‌های معتبر کانسیلرهایی که رنگ آن‌ها کمی سفیدتر یا زردتر از رنگ کرم پودر است را دیده‌اید، بدانید از آن برای پوشاندن عیوب کمرنگ پوست که نیاز به پوشاندگی وسیع‌تر اما نه چندان قوی دارد، استفاده می‌شود. برای جلوگیری از اشتباه در هنگام استفاده از کانسیلر سعی کنید قبل از خرید با یک فرد متخصص یا آرایشگر حرفه‌ای مشورت داشته باشید.

یک لایه ضخیم از کانسیلر بر روی پوست ایجاد نکنید

2) یک لایه ضخیم از کانسیلر بر روی پوست ایجاد نکنید

اگر چهره‌ای را دیدید که بخاطر کانسیلر حالت مصنوعی به خود گرفته است، شک نکنید یکی از 5 اشتباه رایج در هنگام استفاده از کانسیلر را مرتکب شده است. به هنگام استفاده از کانسیلر باید حواستان باشد که یک لایه ضخیم از کانسیلر را بر روی پوست نزنید. کانسیلر خود به تنهایی غلظت بالایی دارد و استفاده ناشیانه از آن حالتی مصنوعی و غیرطبیعی را به چهره می‌دهد.

از کانسیلر بخاطر پوشاندن عیوب پوست استفاده می‌شود. اگر یک لایه ضخیم را بر پوست بزنید نه تنها چین و چروک و جای جوش پنهان نمی‌شود بلکه بیشتر هم خود را نشان می‌دهد. بنابراین سعی کنید یک لایه نازک از کانسیلر را بر پوست خود بمالید. اگر می‌خواهید پوست تان نیز روشن تر دیده شود می‌توانید از کرم پودرهای روشن‌تر یا هایلایت استفاده کنید.

انتخاب اشتباه رنگ بسیار روشن کانسیلر

3) انتخاب اشتباه رنگ بسیار روشن کانسیلر

برخی خانم‌ها و آقایان تصور می‌کنند که برای پنهان کردن تیرگی، لک صورت و جای جوش بایستی از کانسیلر با رنگ بسیار روشن استفاده کنند. اما این نیز از اشتباهات رایج در استفاده از کانسیلر محسوب می‌شود. استفاده از کانسیلر بسیار روشن و غیرمتناسب با پوست، باعث می‌شود که چهره غیرطبیعی و شبه‌وار دیده شود. زمانی که شما از کانسیلر بسیار روشن استفاده می‌کنید آن نقطه از پوست یک حالت گچی به خود می‌گیرد و در اولین نگاه به چشم می‌آید.

به وجود آمدن حالت ماسیدگی توسط کانسیلر هم به این دلیل است. از این رو بهتر است که به هنگام خرید کانسیلر، رنگی را انتخاب کنید که تنها یک درجه از پوست شما روشن‌تر باشد. با رعایت این نکته کوچک خواهید دید که رنگ کانسیلر هم با کرم پودر به خوبی مخلوط می‌شود و آرایش حرفه‌ای تر خود را نشان می‌دهد.

کانسیلر را با انگشت بر پوست نزنید

4) کانسیلر را با انگشت بر پوست نزنید

یکی دیگر از 5 اشتباه رایج در هنگام استفاده از کانسیلر، استفاده از انگشت برای زدن کانسیلر بر روی پوست است. قبول داریم که مرطوب کننده و پرایمر را با کمک انگشت می‌توان به راحتی بر روی پوست مالید. اما کانسیلر که دارای ترکیب رنگی و غلیظ است قطعا نیاز به براش و پدهای مخصوص دارد. زمانی که شما از انگشت استفاده می‌کنید، کانسیلر به خوبی عیوب را پنهان نمی‌کند. با کمک براش یا پد می‌توانید کانسیلر به خوبی روی پوست پخش کنید و در نهایت پوستی یکدست و صاف داشته باشید.

اگر کانسیلر را برای زیر چشم استفاده می‌کنید، حتما از براش یا پد مخصوص استفاده کنید. با کمک براش یا ابر آرایشی نم‌دار کانسیلر را روی پوست زیر چشم بزنید و سپس با ضربه‌های آرام آن را به خوبی و بدون کشش پوست پخش و محو کنید.

کانسیلر مخالف نوع پوست خریداری نکنید

5) کانسیلر مخالف نوع پوست را خریداری نکنید

همانگونه که انواع کرم ضد آفتاب برای پوست‌های مختلف وجود دارد، برای کانسیلر هم این قضیه مصداق پیدا می‌کند. بر فرض مثال اگر پوست شما چرب، براق و روغنی است بهتر است کانسیلر مات را خریداری و استفاده کنید. کانسیلرهای روغنی و چرب برای این نوع از پوست ها اصلا مناسب نبوده و جزو  اشتباه رایج در هنگام استفاده کانسیلر می‌باشد. کانسیلرهای فاقد روغن و Oil free بهترین گزینه برای این نوع از پوست‌ها است.

این نکته را هم به خاطر داشته باشید که کانسیلرهای بسیار متراکم مانند کانسیلر استیکی، منافذ پوست را مسدود می‌کند و به مرور زمان آکنه و جوش را افزایش می‌دهد. کانسیلر مایع برای پوست‌های چرب توصیه می‌شود.

برای خانم ها و آقایانی که پوست خشک یا خیلی خشک دارند پیشنهاد می‌دهیم که کانسیلر آبرسان و حاوی چربی را خریداری کنند. برخلاف پوست چرب، برای پوست‌های خشک کانسیلرهای استیکی بسیار عالی خواهد بود.

آن دسته از افرادی که دارای پوست معمولی یا مختلط هستند، کانسیلر متعادل یا طبیعی بهتر گزینه است. با استفاده از این نوع کانسیلرها پوست احساس راحتی داشته و آرایش هم حالت طبیعی به خود می‌گیرد.

ترفندهای استفاده از کانسیلر در آرایش

معرفی بهترین کانسیلر تراست

معرفی بهترین کانسیلرهای تراست

یکی از راه های فرار از 5 اشتباه رایج در هنگام استفاده از کانسیلر به انتخاب و خرید برمی گردد. خرید بهترین کانسیلر خود یکی از گزینه‌های اصلی داشتن یک آرایش حرفه‌ای و جذاب است. کانسیلر تراست در دنیای آرایش و زیبایی، تحقق آرایشی بی‌عیب و بی‌نقص یک هنر به حساب می‌آید. این محصول می‌تواند با ایجاد پوششی متناسب و مناسب، مشکلاتی مانند پُف، گودی، سیاهی و تیرگی دور چشم را به طور کامل برطرف کند. اما علاوه بر این ویژگی‌ها، کانسیلر تراست پیچ بژ توانایی پنهان کردن چین‌وچروک و خط‌وخطوط صورت را نیز دارد.

همچنین، از آنجا که پوست حساس و نازک دور چشم به شدت در معرض اشعه‌های مضر ماورابنفش خورشید قرار دارد، استفاده از این کانسیلر می‌تواند به عنوان یک راهکار موثر برای حفظ سلامت و محافظت از پوست در برابر این اشعه‌ها مطرح گردد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم 5 اشتباه رایج در هنگام استفاده از کانسیلر را شرح دهیم. بدون شک با دانستن این اشتباهات و استفاده صحیح از کانسیلر شما می توانید یک آرایش بدون نقص و عیب را داشته باشید. علاوه براین بر جذابیت پوست خود هم بیافزایید. فراموش نکنید استفاده صحیح از کانسیلر در کنار خرید کانسیلر از فروشگاه معتبر خود را نشان می دهد. فروشگاه تراست عرضه کننده انواع کانسیلر تراست با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در خدمت شما عزیزان است.

مقاله ی پربازدید تراست آس را از دست ندهید : بهترین مارک ضد آفتاب از نظر پزشکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *